2021 dijital pazarlama takvimi

Dijital Pazarlama Takvimi

Sektör fark etmeksizin büyük/küçük her işletme ürününü ya da hizmetini doğru kitleye ulaştırabilmek için pazarlamaya ihtiyaç duyar. Doğru sonuca ulaşabilmek için, işe strateji belirleyerek başlamak gerekir. Strateji yapılmadan atılan her adım ilerleme sağlamayacağı gibi, durumun daha da kötüleşmesine neden olabilir. İşte bu noktada pazarlama takvimimiz devreye giriyor.

Pazarlama takvimi, pazarlama faaliyetleri için bir yıllık yazılı bir yol haritasıdır. Pazarlamanızı ve günümüzde önemli rol oynayan sosyal medya postları ve reklamlarınızı ne zaman tamamlayacağınızı görselleştirir. Aynı zamanda yapılması gereken hiçbir şeyi unutmamanız için de oldukça etkilidir. Tabii ki iyi dönüşler sağlanması için pazarlama faaliyetlerinin sürekliliği gereklidir. Ancak özel ve önemli günlerde rekabet daha da yükselir, her marka bu günlere yönelik ekstra çalışmalarda bulunur. Siz de bulunduğunuz pazar içindeki rekabete dahil olmak istiyorsanız mutlaka pazarlama takvimi ile iç içe olmalısınız. Planda olmayan ve aniden çıkan harcamalar hiçbir işletmenin hoşuna gitmeyecektir. Bu nedenle oluşturacağınız kampanyalar/etkinlikler için önceden maliyetleri belirlemek adına da sizin için oldukça yararlı bir yöntem olacağını söyleyebilirim.

Biz sizler için sosyal medya pazarlama takvimi oluşturmak istedik. Ancak pazarlama takviminin içerik pazarlama, blog, sosyal medya ve e-posta olmak üzere 4 türü vardır. Sosyal medya sektörü için uyarladığımız bu pazarlama takviminde yapılabilecek pazarlama etkinlikleri ve sosyal medya postları için konsept önerileri bulunuyor. Oluşturulacak içeriklerin daha etkili olması ve öne çıkması için gün ve önemini belirten popüler hashtaglerden de örnekler serpiştirdik. Bu hashtagleri kullanarak belirli günlerde hedef piyasada öne çıkabilir, postlarınızı daha görünür hale getirebilir ve yeni müşteriler çekebilirsiniz.

Çalışmamızı .pdf formatında indirerek çıktı alabilir, göz önünde tutabileceğiniz bir yere asabilirsiniz.

2021 Dijital Pazarlama Takvimi (Yıllık)

Share your thoughts